قرص کاهش استرس سخنرانی – ترس از سخنرانی یک ترس رایج است

سلام سلام بر دوستان پرانرژی و هدفمند .. قرص کاهش استرس سخنرانی یک موضوعی است که در کلاسها و دوره های آموزشی فن بیان و سخنرانی در ابتدای دوره مطرح می شود .  از انجایی که قرصی که وجود دارد (قرص کاهش استرس سخنرانی یا همان پروپرانولول (Propranolol)که با نام های تجاری دیگری مانند پرانول یا ایندرال نیز در بازار یافت می شود )یک روش سریع کاهش استرس سخنرانی  است.خالی از عوارض نیست من پبشنهاد نمی کنم . زیرا مصرف این قرص به خاطر خاصیت آرامش بخشیش باعث کاهش انرژی سخنران می شود .حتی بزرگترین سخنرانان دنیا هم استرس سخنرانی را تجربه می کنند . چند وقت پیش در حال خواندن زندگی نامه یک کمدین معروف بودم که درآن ذکر کرده بود که اگر روزی قبل از رفتن روی سن استرس نداشته باشم ، ان روز سخنرانی من انچنان جذاب و پرانرژی نخواهد بود . پس استرس سخنرانی باید مدیریت شود و ممکن است هرگز از بین نرود . قرص کاهش استرس سخنرانی و هر نوع عامل بیرونی برای کاهش استرس به هیچ وجه توصیه نمی شود . برای مدیریت و کنترل استرس در سخنرانی ویدئو زیر را ببینید . 

 

 

                                                                                                                                 
 

علائم وجود استرس سخنرانی

وقتی در موقعیت جدیی قرار می گیریم، طبیعی است که استرس سخنرانی سراغ ما بیاید. به عنوان مثال زمانی که می خواهیم مقابل تعداد زیادی از افراد در موقعیت جدید صحبت کنیم،زمانی که قرار است در یک مهمانی که حضار برای ما غریبه اند، شرکت کنیم و…استرس سخنرانی در افراد مختلف، متفاوت است. فردی که استرس سخنرانی دارد ممکن است دچار این ۴ حالت شود.

  1. تپش قلب
  2. عرق کردن دست 
  3. لرزش صدا
  4. نفس کم آوردن

دو مورد اول قابل رویت نیستند. یعنی مخاطب متوجه آن نخواهد شد. چون علائمی کاملاً درونی است. یعنی زمانی که من دچار تپش قلب می شوم فردی جز خودم متوجه نمی شود. عرق کردن دست هم همینطور ..اما در مورد لرزش صدا و نفس کم آوردن، این دو جزء نشانه هایی است که اگر از قبل آمادگی های لازم کسب شده باشد، ما می توانیم به راحتی با آن کنار بیائیم. یعنی اگر تمرینات صداسازی که در محصول جامع دوره غیرحضوری گفته شده است را انجام دهیم و روی صدایمان کار کنیم لرزش صدا مشهود نخواهد بود. اما اگر صدای ضعیف، سطحی داشته باشیم لرزش صدایمان هم مشخص خواهد شد. در مورد نفس کم آوردن هم باید روی تنفس مان کار کنیم. تنفس مان باید دیافراگمی باشد. که در محصول ذکر شده کامل توضیح داده شده است. اگر تمرینات به درستی انجام شود هنگام صحبت زمانی که استرس داریم نفس کم نمیاریم.

قرص کاهش استرس سخنرانی

 
در پایان محصول صوتی افزایش اعتماد به نفس و رفع خجولی را به شما برای افزایش اعتماد به نفس تان هنگام سخنرانی پیشنهاد می کنم . برای تهیه محصول روی عکس زیرکلیک کنید
 
قرص کاهش استرس سخنرانی

درباره نویسنده

فرزانه قهرماني هستم. در اين وب سايت هدفم آموزش فن بیان، سخنراني و پیشرفت شخصی است .

مطالب مرتبط

2 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *