دانلود رایگان ( ویدئو )مهارتهاي ارتباطي

برقراری ارتباط – مهارت ارتباط موثر با دیگران – سخن سبز

سلام سلام بر دوستان و همراهان پرانرژی و هدفمند…
در این مقاله و ویدئو پیرامون برقراری ارتباط ، مهارت ارتباط موثر با دیگران ، آداب برقراری ارتباط ، شروع ارتباط با افراد جدید صحبت خواهم کرد.

تا به الان که من در خدمت شما هستم و برای شما می نویسم پیام ها و سؤالات زیادی پیرامون برقراری ارتباط به ویژه در محیط های جدید از من پرسیده شده است. نمی دونم برای شما برقراری ارتباط با افراد غریبه دغدغه است یا نه، اما برای عده ای از افرادبرقراری ارتباط، به ویژه با آدم های جدید بسیار دشوار است. این سؤالات را معمولاً می پرسند. من نمی دونم در شروع ارتباط با افراد جدید چه نکات و اصولی را باید رعایت کنم. آداب برقراری ارتباط چی هست. چطور مهارت ارتباط موثر با دیگران را بیاموزم ؟

برقراری ارتباط و موضوع مهم عزت نفس

زمانی که روی عزت نفس و احساس ارزشمندی خودمان کار می کنیم و احساس خوبی نسبت به خودمان داریم برقراری ارتباط نیز برای ما راحتتر خواهد بود. زمانی که احساس خوبی به خودمان نداشته باشیم و احساس کمبود درونی داشته باشیم ناخوداگاه این حس ما به اطرافیان در هنگام برقراری ارتباط منتقل می شود. اگر احسس عزت نفس دارم ،اکنون چه کنم ؟در محصول افزایش عزت نفس مفصل در رابطه با این موصوع صحبت شده است. در مجموع از آنچه که هستید راضی باشید و با غریبه ها طوری رفتار کنید که انگار دوستان شما هستند. در دوره سخنران قهرمان خانمی از دغدغه خود گفت که در برقراری ارتباط با دیگران و شروع ارتباط این فکر را می کنم که شاید برای شخص ایجاد مزاحمت می کنم یا وقتش را می گیرم! خب این ذهنیت به شدت در ارتباطات ما تأثیر می گذارد. اگر بتوانید به این باور برسید که شما انسان ارزشمندی هستید و بی خجالت با دیگران ارتباط برقرار کنید، در روابط اجتماعی خود شاهد موفقیت های بسیاری خواهید بود. 


شروع و برقراری ارتباط

باید سعی کنید دایره دوستان خود را گسترش دهید و برای حرف زدن یا نزدیک شدن به افراد، پیش قدم شوید. فرض کنید که به یک مهمانی دعوت شده اید در این مهمانی به جای اینکه تمام مدت وقت خود را با دوستان و آشنایانی که می شناسید سپری کنید سعی کنید که با افراد غریبه برقراری ارتباط را تمرین کنید . پس از مدتی تمرین در این راستا می توانید در بهبود رابطه اجتماعی خود یک قدم جلوتر حرکت کنید

تمرین مهم تقویت روابط اجتماعی و برقراری ارتباط

از شما می خواهم برای اینکه نتیجه عالی در برقراری ارتباط با افراد جدید بگیرید این تمرین را انجام دهید . به مدت ۲۱ روز و هرروز با ۳ نفر ارتباط برقرار کنید. سلام کنید ، خودتان را معرفی کنید و ارتباط را ادامه دهید.
مثلا وقتی در پاساژ در حال خرید یا در مترو هستید، یک نفر را پیدا کنید و به او سلام ارتباط را آغاز کنید. این کار در ابتدا به نظر عجیب و ترسناک است. اما ترسی به دل خود راه ندهید و این کار را ادامه دهید. می توانید با این افراد در هر زمینه ای که دوست دارید حرف بزنید. مثلا بپرسید: چه جالب شما هم کلاس زبان می روید. شما کدام موسسه می روید. در ادامه اجازه دهید واکنش آنها تعیین کننده موضوع صحبت شما بشود. 

این کارها را اگر به مدت ۲۱ روز تکرار کنید به مرور می توانید در میان آدم های غریبه و جمع های جدید، اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و از اینکه با آنها وارد صحبت و مکالمه بشوید، دچار استرس نشوید.

در ادامه یک ویدو برای شما قرار دادم که در ارتباط با برقراری ارتباط ، شروع ارتباط در محیط های جدید و مثال های مهمی را مطرح کرده ام. لطفا بعد از دیدن ویدئو نظرات خود را در قسمت کامنت ها برای ما بنویسید.


نوشته های مشابه

یک نظر

  1. ممنون از مطالب خوب شما. به کاربران خواندن این مطلب را هم پیشنهاد می دهم:
    ۶ اشتباه زوج در برقراری ارتباط با همسر در زندگی زناشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آموزش فن بیان و سخنرانی سخن سبز
دریافت فایل صوتی
برای دریافت هدیه ویژه ایمیل خود را وارد کنید