برنامه ها و سمينارهامقالات

گزارش سمینار نوجوان قهرمان در دزفول _ آموزش فن بیان و اعتماد به نفس

سمینار نوجوان قهرمان در بهمن ماه ۹۷ در شهر دزفول برای نوجوانان و والدین شان برگزار شد .کلاس فن بیان نوجوانانبعد از شروع با شعر همیشگی شروع سمینار

خدایا شروع سخن نام توست    وجودم به هر لحظه آرام توست 

در ابتدا راجع به این صحبت کردیم که ما چطور یک مهارت مثل راه رفتن ، یک ورزش خاص را می آموزیم …                    جالبه بدونید که خیلی از شرکت کننده ها بعد از گذراندن دوره فن بیان وسخنرانی مجموعه ما این مسئله را عنوان می کنند که کاش زودتر این مهارتها را داشتیم  چون در این صورت از لحاظ درآمد، روابط و جایگاه اجتماعی بسار وضعیت بهتری داشتیم . طبیعیه که هر پدر و مادری به فکر ارتقا و موفقیت فرزندانشون (به خصوص در دوران نوجوانی ) هستن ، و یکی از مهارتهای مهم برای رشد مهارتهای کلامی و اعتماد به نفس است که موضوع اصلی سمینار نوجوان قهرمان بود .

در ابتدای سمینار پیرامون مهارتهای ارتباطی نوجوانان صحبت شد. و اشاره شد که افرادی که خوب حرف نمی زنند، اعتماد به  نفس ضعیف دارند و در نتیجه ارتباطات ضعیف دارند. این یک چرخه معیوب است که یکجا باید این چرخه معیوب تغییر کند . زمانی که ما در کلاس فن بیان نوجوانان و در دوره آموزشی نوجوان قهرمان روی مهارت های فن بیان و اعتماد به نفس نوجوانان کار می کنیم در حقیقت اتفاقی که می افتد این است که این چرخه معیوب شکل نمی گیرد . بعد از آن تمرینات عملی نوجوانان در زمینه فن بیان ، مهارتهای ارتباطی ، سخنوری ، رفع خجولی انجام دادند. 

کلاس فن بیان نوجوانان

در ادامه در مورد باورهای محدود کننده نوجوانان صحبت کردیم از جمله :

  • من زشتم 
  • من نمی تونم 
  • بقیه از من باهوشترن
  • من استعدادشو ندارم
  • من دوست داشتنی نیستم 
  • و غیره و…

نوجوانی که  این باورهای محدود کننده را دارد ، نمی تواند خودش را انطور که باید و شایسته ش هست بپذیرد و دوست داشته باشد که این موضوع پایه عزت نفس نوجوان را تشکیل می دهد.

اما عکسهایی که از تمرینات عملی نوجوانان  (کلاس فن بیان نوجوانان  ) در ادامه مشاهده کنید . 

نکته ای که به تکرار مشاهده کردم این بوده که والدین همیشه بعد از اینکه این آموزشهارا برای نوجوانان خود دریافت کرده اند گفته اند که :

کاش اینها را زودتر می دانستیم و این مهارتها را خودمان هم زودتر فرا می گرفتیم .

کلاس فن بیان نوجوانان

در ادامه کلاس فن بیان نوجوانان ( دوره نوجوان قهرمان) برای نوجوانان دزفولی برگزار شد . زز

باید ببینم به دلیل نداشتن این مهارتها (فن بیان، سخنوری، اعتماد به نفس ) چه خسارتهایی که متحمل شدیم ، فرصت هایی که از دست دادیم . ارتباط چشمی نتونستیم برقرار کنیم، پولی که قرض دادیم نتونستیم پس بگیریم . نتوانستیم نه بگیم ، ارتباطاتت ضعیفی داریم . استعدادهایمان را  نتوانستیم شکوفا کنیم .. . چه ایده و حرفهایی که داشتیم و هرگز مطرح نکردیم .چه حرفهایی که می تونستیم بزنیم و نزدیم ، چه فرصت هاییی که الان در ذهنمان است و می ترسیم و در اینده باز ضرر می کنیم. اگر می شد این ضرر ها را با اعداد ارقام نشان داد دولت ما اولین کاری که می کرد این بود روی این مسئله سرمایه گذاری کند .آدم خجول که اعتماد به نفس ضعیف دارد که این رفتارها را انجام می دهد …باخودش بد می شود و خودشو دائم سرزنش می کند، بعد احساس حقارت و دشمنی با خود می کند .اینها را گفتم بدانیم که اگر ما روی خودمان کار نکنیم دقیقا این ویژگی ها به کودکان و نوجوانان ما هم منتقل می شود. پس باید روی خودمان کار کنیم و از آموزش این مهارتهای مهم به کودکان و نوجوانانمان غافل نشیم.

کلاس فن بیان نوجوانان

دلایل برگزاری سمینار نوجوان قهرمان و کلاس فن بیان نوجوانان:

احساس نیاز آموزش از دوران کودکی و ضعف آنها در موضوع فن بیان و اعتماد به نفس ، افسردگی و گوشه گیری نوجوانان ، حس بد ، نداشتن ارتباطات خوب، مواجهه با کودکان و نوجوانانی که این موضوع واقعا آنها را رنج می داده است.کلاس فن بیان نوجوانان

آیا نوجوان شما این مهارتها را دارد ؟

دوره رایگان فن بیان و سخنرانی اظهار نظر در جمع

دوره رایگان فن بیان و سخنرانی مطرح کردن خواسته

دوره رایگان فن بیان و سخنرانی دفاع کردن از حق

دوره رایگان فن بیان و سخنرانی اعتماد به نفس و عزت نفس

دوره رایگان فن بیان و سخنرانی هدف و انگیزه کافی

دوره آموزشی فن بیان ، افزایش اعتماد به نفس و رفع خجولی دوره نوجوان قهرمان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آموزش فن بیان و سخنرانی سخن سبز
دریافت فایل صوتی
برای دریافت هدیه ویژه ایمیل خود را وارد کنید