برنامه ها و سمينارها

گزارش سمینار قهرمان عزت نفس – آموزش عزت نفس و اعتماد به نفس

راههای افزایش عزت نفس و احساس ارزشمندی

سمینار قهرمان عزت نفس در تاریخ ۲۲ اسفند در تهران برگزار شد.

تقویت عزت نفس

 گزارشی از سمینار قهرمان عزت نفس را خدمتتون ارائه می دهیم. 

طبق معمول همه سمینار های ما،سمینار قهرمان عزت نفس با یک یخ شکنی شروع شد. اگر ما در محیط جدید احساس راحتی نداشته باشیم اتفاقی که می افتد این است که یادگیری اتفاق نمی افتد.

تقویت فن بیان

اولین موضوعی که در ابتدای سمینار قهرمان عزت نفس مطرح شد این بود که همیشه زمانی که آموزشی را از فرد یا افرادی دریافت می کنید این سوال از خودتان بپرسید که فرد مدرس در آن زمینه خاص ، خودش به رشد رسیده است یا نه . مثلاً من قرار است کلاس آموزش ثروت شرکت کن آیا خود فرد آموزش دهنده ، به ثروت رسیده است که من از او بیاموزم یا خیر. 

قبل از اموزش دیدن و کار کردن روی خودم عزت نفس بسیار پائینی داشتم و خودم و توانایی هایم را نمی توانستم ابراز کنم. بعد از مدتی که روی خودم کار کردم و افزایش عزت نفس یکی از برنامه های من بود ، آموزشهای زیادی در این حوزه دیدم . در زمینه افزایش عزت نفس مطالعه و تحقیق کردم . عکسی که در ادامه مشاهده می کنید مربوط به اولین سخنرانی من است که به شدت استرس داشتم و سخنرانی برایم سختترین کار دنیا بود یکی از دلایلش این بود که عزت نفس پائینی داشتم.

تقویت عزت نفس

یکی از نکات مهمی که در کلاس فن بیان و سخنرانی که برگزار می کنیم می دیدم این بود که افراد گاهی فن بیان خوبی داشتند اما به دلیل نداشتن عزت نفس کافی نمی توانستند خود را در مقامی که شایسته بودند، ببینند.

اعتماد به نفس و عزت نفس کم ، دلیل اصلی بسیاری از مشکلات روحی افراد و ریشه بسیار از ناخوشی هاست .ناخوشی در وضعیت درآمد ، روابط خانوادگی ،حال خوب و… بنابراین اگر نسبت به خودتان دید بدی داشته باشید، این نگرش شما را در مقابل هر نوع تنش و ضربه ای آسیب پذیر می کند. بالا بردن عزت نفس ،نیاز به کار کردن دائمی دارد .  عزت نفس بالا یکی از ویژگی های افرادی است که خودشان را بی قیدو شرط می پذیرند. 

در ابتدای سمینار قهرمان عزت نفس یک تعریفی از عزت نفس ارائه شد.    

در ادامه برای تقویت عزت نفس به سوالاتی اشاره کردیم که باعث می شد ما خودآگاهی بیشتری نسبت به وضعیت موجود کسب کنیم و ببنیم که کجای کار هستیم.

افزایش عزت نفس آیا از انتقاد به شدت ناراحت می شوید؟

افزایش عزت نفس آیا نه گفتن برای شما مشکل است؟

افزایش عزت نفس آیا دائم از خود انتقاد می کنید و خود را سرزنش می کنید؟

افزایش عزت نفس آیا زمانی که دیگران از شما تعریف می کنند،نمی توانیدبپذیرید؟

افزایش عزت نفس آیا نمی توانیدراجع به توانمندی های خودبه راحتی سخن بگویید؟

افزایش عزت نفس آیا درخواست دادن برای شما سخت است؟ و سئوالات دیگری که شرکت کننده های سمینار قهرمان عزت نفس به ان پاسخ دادند.

تقویت عزت نفس

به طور کلی این مهم نیست که یک نفر چقدر توانایی دارد بلکه این مهم است که یک نفر تا چه حد توانایی باور کردن خود را دارد

پاجارز

در ادامه یکسری تمرینات عملی در جهت رشد و بالابردن عزت نفس مطرح شد که همانطور که در عکس زیر مشاهده می کنید شرکت  کننده های عزیز در حال انجام تمرینات هستند.
تقویت عزت نفس

در ادامه سمینار قهرمان عزت نفس راهکارهایی جهت تقویت عزت نفس مطرح شد.

عوامل تقویت عزت نفس

  • پذیرش ظاهر
  • هدف داشتن
  • بخشش خود
  • تمرکز بر توانمندی ها
  • زندگی در حال
  • تعریف از خود
  • گفتگوی درونی منفی

تقویت عزت نفس

در پایان سمینار قهرمان عزت نفس برای دقایقی پاسخگوی سوالات شرکت کنندگان بودم. 

اما زمانی که آموزشی می بینیم، کتابی می خوانیم ، دوره ای شرکت می کنیم  در طول زمان آموزش دیدن ظاهراً همه چیز خوب است. بعد از مدتی متاسفانه اغلب افراد به زندگی روزمره خود باز می گردند و آموزشها را هم فراموش می کنند. اما پیشنهادی که در پایان سمینار مطرح شد جهت حفظ این مسیر بود . برای اینکه ما همچنان در این مسیر باقی بمانیم .

پیشنهاد خرید کتاب قهرمان عزت نفس که به تازگی چاپ شده است. این پیشنهاد را به شما خوانندگان و همراهان عزیز این گزارش ارائه می دهیم.تقویت عزت نفس

می خواهم کتاب قهرمان عزت نفس را برای تقویت عزت نفس تهیه کنم .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آموزش فن بیان و سخنرانی سخن سبز
دریافت فایل صوتی
برای دریافت هدیه ویژه ایمیل خود را وارد کنید