برنامه ها و سمينارهامقالات

گزارش سمینار باورهای یک قهرمان – سخن سبز

 

سلام سلام سلام به همه شما همراهان عزیز ..تمام تلاشمون در سایت سخن سبز این است که بتونیم کمک کنم مهارتهای بیشتری کسب کنید و حال دلتون عالی باشه. گزارش سمینار باورهای یک قهرمان را در ادامه تقدیمتون می کنم که باعث میشه که بتونیم راههای تقویت باور را یاد بگیریم . 

روانشناسی باور

سمینار با توضیح عکس زیر آغاز شد . لحظه آهان …نکته ای که در زندگی شما مصداق داره…یعنی چی ؟ نکته ای که از کتابی می خوانیم ، آموزشی دریافت می کنیم و می گیم آهااان …این نکته به درد من می خوره .اینطوری به سمتی می ریم که آموزشها را عملی کنیم و دنبال فقط انباشت اطلاعات نباشیم. چند روز پیش آموزشی رابرای مجموعه ای داشتم خانمی پیش من آمد گفت من هرچی دوره آموزشی در ایران بوده شرکت کردم! ولی تاثیر زیادی در زندگی من نگذاشتن و فقط اطلاعات دارم الان کلی …گفتم دمت گرم به نکته مهمی اشاره کردی ..پس دنبالا آهااا مومنت هامون باشیم. شما هم لطفا در انتهای مطالعه این گزارش لطفا در قسمت کامنت ها برای ما نکته خودتون بنویسید.

تقویت باوراما در ابتدا به تعریف باور پرداختیم . باور چیست ..راههای تقوت باور .

تعریف باور

 

باورفکری است که بارها و بارها تکرار شده است. باور به اعتقاد قلبی به بودن و یا نبودن چیزی و یا انجام‌پذیر بودن و یا انجام‌ناپذیر نبودن کاری می‌گویند. باور نگرش و ذهنیت ماست و لزوما واقعیت نیست.باورها نه درست هستند نه غلط. هر باوری نتیجه مخصوص به خودش را دارد. اگر از نتیجه ای که می گیرید در یک حوزه خاص راضی نیستید باید باورهاتون تغییر بدید. باورها نتایج به وجود میارن نه  لزوماً کار فیزیکی .اگر باورهای شما ایراد داشته باشند صبح تاشب کاری کنید ثروتمند نمیشید. باورهای شما اگر درست شود چون نتیجه می گیرید علاقمند میشید برای حرکت. مثال خجولی، یک رفتار در سطح است در عمق یک باور محدود کننده است .تقویت باور

در ادامه دررابطه با  (Reticular activating system) صحبت کردیم که مخفف آن RAS است . ما در مغز خود قسمتی به نام RAS داریم که وظیفه اش پردازش میلیاردها اطلاعات ورودی هست که در هر لحظه وارد مغز ما میشه که فقط به آن دسته از اطلاعات اجازه ورود می ده که برای ما مهم باشد این سیستم در مغز انسان که وظیفه آن فیلتر کردن اطلاعات خصوصی از بین اطلاعاتی است که به ما می رسند.مثلا اگر شما یک کفش  بخرید, پس از آن به خیابان می رید دائما کفش هایی از نوع و رنگ کفش می بینید،  درواقع به ظاهر کفشهایی از نوع کفش شما در پای مردم  بیشتر شدن، درحالیکه  که این طور نیست فقط سیستم فعال کننده مشبک یا RAS در مغز شما کفش های هم شکل را از بین کفش های مردم انتخاب می کنه  و به ذهن شما وارد می کنه. حالا در تقویت باور ما باید حواسمون به ورودی های مغزمون باشه . زمانی که به مسائل بی اهمیت توجه می کنیم و حسمون هم منفی میشه این پیغام به سیستم RAS می دهیم که این  موضوع برای ما مهمه . و در نتیجه از اون دست اتفاقات را بیشتر می بینیم و همانطور که گفتم باور تکرار یک فکر است و اینطوری باور ساخته می شود .

تقویت باور 

 

در طول سمینار باورهای یک قهرمان چند باور ساختیم . یکی از این باور ها این است .

این باور را در خودتون بسازید :

 همه اتفاقات و ماجراهای زندگیم به نفع منه

در این شرایط اگر اتفاق به ظاهر بدهم برای شما پیش بیاید ،  زندگی تون تعطیل نمی کنید…در این شرایظ فکرتون ببرید سمت دیگه یا اون مسئله را حلاجیش کنید. اما گاهی نمی شود جنبه های مثبت اتفاق را به راحتی پیدا کرد پس بهتر است به موارد مثبت دیگر فکر کنیم .

تقویت باور

نمونه ای از باورهای محدود و برای تقویت باور

 

آدم جذابی نیستم

اگربه افرادجذاب نزدیک شوم دست ردبه سینه من میزنند

دیگران از من ارزشمند ترند

من شخص کم استعدادی هستم

دیگران از من باهوش ترند

من انسان بدشانسی هستم

دیگران همیشه از من سوءاستفاده می کنند

 

تقویت باور

در انتهای این سمینار دوره لایف مستری معرفی شد . که شما هم می توانید جهت اطلاعات بیشتر و شرکت در مصاحبه با ما در ارتباط باشید .

اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت مصاحبه در دوره لایف مستری

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

 1. سلام وعرض ادب واحترام
  بنده بهمراه خانواده درسمینار باورهای یک قهرمان شرکت داشتیم نکاتی به ذهن بنده رسید که برایتان عرض می نمایم
  ۱-چهره جنابعالی خیلی جدی بود انتظار این بود چهره جدیتان به سمت چهره خندان بودن تمایل پیدا می کرد
  ۲-بسیار آرامتر صحبت می کردید بنده دوست داشتم کمی با شور وحرارت مثل بعضی سخنرانان انگیزشی صحبت می کردید
  ۳-زندگی نامه تان را ، دوست داشتم بطور کامل اززبان حضرتعالی می شنیدم که به گوشه هایی از آن اشاره می کردید
  ۴- در مجموع سخنرانی مطلوب وپربار بود وتسلط وخودباوری جنابعالی را پسندیدم
  ۵- فهرست مطالب اگردرابتدا گفته می شد بهتر بود واگردرپایان کل تصاویر گرفته شده را دردرسایت منشرکنید ممنون میشدیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آموزش فن بیان و سخنرانی سخن سبز
دریافت فایل صوتی
برای دریافت هدیه ویژه ایمیل خود را وارد کنید