سخنرانيمقالات

جملات شروع سخنرانی – آموزش سخنرانی – سخن سبز

جملاتی برای شروع سخنرانی و اثرگذاری بیشتر

 

سلام سلام سلام خدمت همه همراهان عزیز و دوست داشتنی سایت سخن سبز ..من چهارشنبه سخنرانی در پیش دارم و درحال اماده کردن محتوای سخنرانی بودم که به بخش اول سخنرانی و به جملات شروع سخنرانی فکر می کردم که با خودم گفتم مقاله ای پیرامون این موضوع برای شما همراهان عزیز بنویسم.  علاوه بر این در این مقاله موضوعات زیر را پوشش می دهم. نحوه شروع سخنرانی در جلسات ، جملات آغازین برای سخنرانی ، زیباترین آیه برای شروع سخنرانی، جملات قشنگ برای سخنرانی ، متن شروع سخنرانی در جلسات اداری ، نحوه شروع سخنرانی در جلسات ، جملات زیبا برای پایان سخنرانی ، متن شروع سخنرانی با شعر .

شروع سخنرانی ، صحبت در جلسه ، شروع یک مذاکره بخش مهمی است که باید به آن توجه کنیم ، و این نکته هم حائز اهمیت است که ابتدای سخنرانی ترس از سخنرانی ممکن است سراغ ما بیاید و این کار را سختتر می کند . 

 

محصول کنترل استرس سخنرانی

مگر می شود که تاثیر چند لحظه اول را نادیده گرفت . اگر بتوانید شروع خوبی داشته باشید می توانید امیدوار باشید که در ادامه هم مخاطب با شما همراه خواهد شد. این سؤال را از خودتان بپرسید که من چطور می توانم حس خوبی به مخاطبم در شروع سخنرانی بدهم . جملات شروع سخنرانی که اثر گذار باشد کدامند؟ قبل از اینکه بریم سراغ ادامه قصه یک سؤال : در دوره رایگان فن بیان و سخنرانی شرکت کرده اید اگر نه از طریق لینک زیر ثبت نام کنید .

دوره رایگان فن بیان و سخنرانی

 

توجه به مخاطبین و فضای سخنرانی 

باید جملات شروع سخنرانی ، متن شروع سخنرانی و در کل سخنرانی مان  را متناسب با مخاطب ، فرهنگ شهر ، موضوع سخنرانی  و محیط سخنرانی طراحی کنیم. فرص کنید که من قرار است که در یک مکان مذهبی سخنرانی کنم ، می توانم از یک آیه مرتبط با موضوع برای شروع سخنرانی استفاده کنم. رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی وَ یَسِّرْ لِی أَمْرِیوَ احْلُلْ عُقْدَهً مِنْ لِسانِی یَفْقَهُوا قَوْلِی ( پروردگارا سینه‌‏ام را بگشا ، و کار را بر من آسان کن، گره از زبانم بگشا تا سخنم را درک کنند / بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم  این آیه ها برای نمونه می تواند در فضای مذهبی کارساز باشد. 

 

چه چیزی می خواهم بگویم؟

می توانید جملات شروع سخنرانی تان را با مطرح کردن نتایج افراد از حضور در سمینار پیش ببرید . “در این دو ساعت که کنار هم هستیم می خواهم دررابطه با …صحبت کنم ، بهتون قول می دهم که مطالب بسیار مفیدی با شما به اشتراک بگذارم که از آن لذت ببرید و بتونید با به کار بردن آن تغیر مثبتی در زندگی تان رقم بزنید . ” 

سبک شخصی در سخنرانی

نکته اول که می خواهم مطرح کنم بحث سبک شخصی است . یعنی اینکه هر فردی باید در  شروع سخنرانی و همینطور در کل سخنرانی سبک شخصی را مد نظر قرار بدهد. ممکن است یک فرد جملات شروع سخنرانی که به کار می برد در واقع داستان های شخصی ای اوست . یک نفر تمایل دارد با شعر یا به نام خدا سخنرانی خود را شروع کند باید سبک شخصی خودمان را در سخنرانی پیدا کنیم. به عنوان مثال من از شعر زیر در شروع سخنرانی استفاده می کنم.

خدایا شروع سخن نام توست               وجودم به هر لحظه آرام توست  

 

جملات قدردانی از برگزار کننده و مخاطبین

فرض کنید که یک برگزار کننده شما را دعوت کرده است که برای مخاطبینش سخنرانی کنید . در ابتدا با تشکر از برگزار کننده حس خوبی به انها می دهید . تشکر و حس خوب دادن به مخاطبین در ابتدای سخنرانی هم بسیار توصیه می شود. ممنونم از اینکه گرانبهاترین دارائی تون یعنی زمان تون به این سخنرانی اختصاص دادید. به شما تبریک می گم که برای آموزش و رشد خودتون ارزش قائل هستید. تشکر می کنم که به دعوت ما برای این سمینار پاسخ مثبت دادید. شما جز ۱۰ درصد افراد برتر جامعه هستید که در پی آموزش و اتقاء خودتون هستید . از قبل به جملات شروع سخنرانی تان فکر کنید و حتی در ذهنتان به بازخورد مخاطب بعد از ان هم فکر کنید . 

 متن شروع سخنرانی با شعر 

تک بیتی های به نام خدا

  

   به نام خدایی که جان آفرید         زمین و زمان و مکان آفرید
    خداوند دانا، خداوند هوش            خداوند روزی ده عیب پوش

************
 

 

جملات شروع سخنرانی

فرزانه قهرمانی

فرزانه قهرماني هستم. در اين وب سايت هدفم رشد و تعالی فردی شما است.

نوشته های مشابه

‫۳ نظرها

  1. جالب بود و استفاده کردم.
    امیدوارم موفق باشید
    با احترام فراوان
    سلیمانی – سابین سرور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا