مهارتهاي ارتباطي

جذاب بودن – چگونه دیگران را به خود جذب کنیم ؟ سخن سبز

جذاب بودن

سلام سلام بر همه شما عزیزان دل …امیدورام که حالتون عالی باشه ..در این مقاله قصد دارم در رابطه با جذاب بودن ، داشتن قدرت جذبه صحبت کنم. یادم می اید به عنوان مهمان در کلاسی دعوت شده بودم ، بعد از ارائه سخنرانی ، یکی از حضار این سؤال را پرسید : خانم قهرمانی شما کار خاصی کردید ، یا آموزش خاصی دیدید که اینقدر جذبه  و کاریزمادارید ؟ 🙂 من در جواب این شعر را می گویم :

بیرون ز تو نیست آنچه در عالم هست    از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی 

واقعیت این است که بیرونی وجود ندارد همه چیز در درون ماست . زمانی هم که می خواهیم روی جذاب بودنمان کار کنیم علاوه بر نکاتی که در این مقاله ذکر می کنم  باید روی روح و روانمان هم کار کنیم و به ارتقا شخصیت خودمان بپردازیم هدفی که ما در دوره لایف مستری محقق می کنیم . 

برای رسیدن به قله باید از قدرت جذبه برخوردار بود . جذبه همه چیز است و هیچ چیز نیست . تلاش و پشتکار، ظاهر ، نحوه راه رفتن ، تناسب اندام ، صدا ، رفتار و حرکات ، خوش قیافه یا زیبا بودن زیاد ضروری نیست ، تنها چیزی نیاز دارید جذبه است ! سارا برنارد هنرپیشه فرانسوی 

با ارزش ترین متاع در جهان طلا یا الماس نیست جذبه است . برایان تریسی

۸۵ درصد ار موفقیت ها در کسب و کار و زندگی شخصی شما با توانایی شما در برقراری ارتباط موثر با دیگران تعیین خواهد شد. 

جذاب بودن 

وقتی در کلاس فن بیان و سخنرانی یا کلاس های دیگر مجموعه سخن سبز  از جذبه داشتن و جذاب بودن صحبت می کنیم ، درباره لزوماً آداب غذا خوردن، ظاهر خوب یا شیک بودن صحبت نمی کنیم. جذبه داشتن و جذاب بودن چیزی فراتر از ظاهر محض است . 

جذاب بودن  و داشتن قدرت جذبه توانایی و قابلیتی است که بعضی افراد برای ایجاد رابطه دوستانه تر برخوردارتد که باعث می شود دیگران در حضور آنها احساس بی نظیری داشته باشند. 

جذاب بودن اکتسابی است ؟

شاید بعضی از افراد را پیدا کنید که به طور طبیعی با جذبه و جذاب هستند اما از این پس به جذبه به عنوان یک  خصوصیت و مهارت شخصیتی نگاه کنید که می توانید آن را ارتقا دهید .

راههای جذاب بودن 

نکته مهم در جذاب بودن شما به خود شما ربطی ندارد بلکه به احساسی که در اطرافیانتان ایجاد می کنید مرتبط است . یعنی چی ؟ هرچقدر بیشتر افراد در حضور شما احساس مهم بودن کنند ، بیشتر به جذاب بودن شما پی خواهند بود!

پذیرش 

یکی از نکات مهم درجذاب بودن شما این است که  به افراد ” توجه مثبت و بی قید و شرط” بدهید . انتقاد و عیب جویی نکنید . همیشه گفتم انتقاد مثل کفتر جلده برمی گرده به سمت خودمان ! لیخند بزنید . زمانی که به افراد لبخند می زنید به آنها اعتماد به نفس می دهید . اخساس مهم بودن و ارزشمندی پیدا می کنند و شخصی که این احساس را در آنها به وجود آورده را دوست دارند و او را شخص با جذبه ای می دانند .

مهمترین نکته در جذاب بودن این است که افراد در حضور شما احساس خوبی نسبت به خودشان داشته باشند .

تقدیر و تشکر

اعتماد به نفس افراد را با تقدیر و تشکر بالا ببرید . به افراد احساس ارزشمندی بدهید . در این حالت عزت نفس شان را بالا می برید . نکته ای که در بحث عزت نفس برای جذاب بودن مهم است این است که شما هرچقدر عزت نفس بالاتری داشته باشید و خودتان را بیشتر دوست داشته باشید ، کمتر نگران این خواهید بود که آیا تاثیر خوبی بر دیگران می گذارید یا خیر ، و این نکته خود به خود به جذابیت شما اضافه می کند .

تهیه کتاب قهرمان عزت نفس

تأییدکردن

تا به حال با فردی برخورد نداشتم که نیاز به تأیید شدن را در او ندیده باشم! این در ذات ما انسانهاست . حال افرادی که پیوسته دنبال فرصتهایی برای تأیید دیگران هستند ، به هرجایی که می روند مورد استقبال قرار می گیرند. تأیید کردن افراد باعث می شود که احساس خوبی نسبت به خودشان پیدا کنند و درنتیجه شما را دوست داشتنی و جذاب خواهند دانست. 

جذاب بودن

تحسین 

آبراهام لینکن : همه تحسین را دوست دارند . از نوع پوشش افراد ، نحوه صحبت کردنشان و همچنین به طور کلی از ویژگی های رفتاری بارزشان ( مثل وقت شناسی، صداقت و..) تعریف کنید . در اطرافیانتان دائماً دنبال ویژگی های مثبت باشید و از انها تعریف کنید. تحقیقات نشان داده است که بیشتر کارمندان نسبت به تحسین عکس العمل رضایت بخش تری دارند تا ترفیع.

تحسین کردن باعث می شود افراد احساس شگفت انگیزی درباره خود پیدا کنند و همین عامل نکته مهم جذاب بودن است .

تحسین باید مشخص، واضح و جزئی باشد. هرچقدر تحسین خاص تر باشد ، تاثیر بیشتری در انتقال احساسات خواهد داشت. به جای اینکه بگوئید ” تو کارمند عالی هستی ” این جمله انگیزه بیشتری در شخص مقابل ایجاد می کند: 
” ایده هایی که در کار می دهید فوق العاده و بی نظیر است “

بلافاصله تحسین کنید . هرچقدر زودتر بعد از انجام کار واکنش مثبت داشته باشید افراد بیشتر راغب می شوند که آن کار را بیشتر انجام دهند . درست در لحظه انجام کار افراد را تحسین کنید.

هم موفقیت های کوچک هم موفقیت های بزرگ را تحسین کنید . 

 

ارزش تحسین ،مثل طلا و الماس ، فقط مدیون کمیابی اش است . ساموئل جانسون

توجه 

جذبه داشتن و جذاب بودن مستلزم توجه صد در صد است ! یکی از مولفه های توجه ، خوب گوش دادن است . یک شنونده همدل برای دیگران باشید . در این صورت در روابط تان ارزشمندتر خواهید بود .. باید این حس را بدهید که هرچه داری می گویی برای من خیلی مهم است . طوری به افراد توجه کنید که گویی آخرین باری است که آنها را می بینید!

علاوه بر نکاتی که در این مقاله ذکر شد ، نکات مهم دیگری در باب جذاب بودن است . ازجمله تاثیر کلام ( نحوه صحبت کردن شما) ،صدا، زبان بدن ، ظاهر شما و .. که در مقالات بعدی حتماً پیرامون آنها مقالاتی خواهیم نوشت . محصول چطور فن بیان خوبی داشته باشیم برای کار کردن روی بعد مهارتهای کلامی جذاب بودن را به شما پیشنهاد می کنیم که می توانید از لینک زیر تهیه کنید .

محصول چطور فن بیان خوبی داشته باشیم ؟

جذاب بودن – چگونه دیگران را به خود جذب کنیم ؟ سخن سبز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آموزش فن بیان و سخنرانی سخن سبز
دریافت فایل صوتی
برای دریافت هدیه ویژه ایمیل خود را وارد کنید