مقالاتاعتماد به نفس و عزت نفسدانلود رایگان ( ویدئو )

رفع خجالت و تقویت اعتماد به نفس – آموزش فن بیان و اعتماد به نفس

سلام به شما همراهان عزیز. در ویدئویی که در انتهای همین مقاله قرار داده ایم در رابطه با افزایش اعتماد به نفس با شما صحبت کردم. چه کار کنیم که اعتماد به نفس مان را افزایش دهیم و هرجا که خجالت می کشیم را شناسایی کنیم و روی افزایش اعتماد به نفس مان کار کنیم. در واقع در این مقاله می خواهیم در مورد رفع خجالت و کم حرفی صحبت کنیم و در انتها راه کار موثر برای رفع خجالت به شما عزیزان پیشنهاد دهیم. پس تا پایان همراه ما باشید.
 
 
برای این که روی رفع خجالت کار کنیم اول باید ببینیم که کجای کاریم؟ ما چهار نوع رفتار را با هم بررسی می کنیم. به عبارتی ۴ نوع مدل شخصیتی.

انواع مدل شخصیتی در رفع خجالت

مدل شخصیتی اول:

نه خودش را ارزشمند می داند نه اطرافیانش را. طبیعتاً حالش بداست. دائما غر می زند، شکایت می کند.

مدل شخصیتی دوم:

فردی که خودش را ارزشمند نمی داند اما بقیه را ارزشمند می داند این فرد خجول است.

مدل شخصیتی سوم:

فقط خودش را ارزشمند می داند. بقیه چندان اهمیتی برایش ندارند و کاملاً خودخواه است.

مدل شخصیتی چهارم:

اما مدل شخصیتی چهارم و مدلی که ما مدنظرمان است. رفتار قاطعانه بلد است و هم خودش و هم اطرافیانش را ارزشمند می داند. اعتماد به نفس و عزت نفس بالا دارد. (عزت نفس و اعتماد به نفس باهم متفاوت هستن.)
 

نمره خجالت شما چند است؟

بگذارید با یک سوال شروع کنیم. بنظر شما نمره خجولی شما چند است و به خود چه نمره ای می دهید؟ یک، یعنی بسیار کم خجالتی هستید یا ۱۰ یعنی احساس می کنید که خیلی خیلی خجالتی هستید و باید زودتر روی رفع خجالت کار کنید؟
ببینید کجاها خجول بودید و فرصت های زیادی را از دست داده اید؟ جایی که باید راجع به خودتان و توانمندی های تان صحبت می کردید، درخواست می دادید، نه می گفتید، مقابل جمع صحبت می کردید، پول تونو پس می گرفتید و این کار را نکردید و فرصت های زیادی از دست دادید.

درمان کم حرفی

درمان کم حرفی

برای درمان کم حرفی پیشنهادم این است که هر روز در مورد اتفاقات روز با اطرافیانتان صحبت کنید و این گفت و گو را هر روز سعی کنید با جزئیات ادامه دهید. به عنوان مثال در شرایط عادی وقتی از سر کار برگشتید یک، نهایت دو جمله درباره اتفاقات محیط کارتان صحبت می کردید اما در این تمرین برای درمان کم حرفی باید خودتان را ملزم کنید که با جزئیات صحبت کنید. این روند را باید آنقدر انجام دهید که به یک عادت تبدیل شود.

داروی کم حرفی در جمع را از کجا بخرم؟

این تیتری که می بینید مربوط به سوالات شماست. ولی واقعیت این است که درمان دارویی وجود ندارد. بلکه با تمرین این مسئله رفع خواهد شد. پیشنهادم به شما این است که هرچیزی را که قرار است بگویید را از قبل تمرین کنید.
روی کاغذ بنویسید و مقابل آینه با خودتان تمرین کنید. این کار باعث می‌شود که در حین تمرین به ایراداتی بخورید و آن را رفع کنید. حتی وقتی تمرین کرده باشید هم ممکن است مکالمه طبق برنامه‌ی شما پیش نرود، که کاملاً طبیعی است .
تمرین شما باید متناسب با موقعیتی باشد که با آن مواجه هستید. اگر به دانشگاه می‌روید تمرین مکالمه‌ می‌تواند روی موضوعات درسی، تهیه‌ی جزوه یا آزمون و پروژه‌ی درسی تان متمرکز باشد. اگر قرار است به مهمانی بروید مکالمه‌ی تمرینی شما می‌تواند روی  نحوه آشنایی تان با میزبان، تعریف از دیگران و غذایی باشد که در مهمانی سرو شده است.

 
خب حالا که با مساله کم حرفی آشنا شدید برای شما دو پیشنهاد خوب دارم. اول از همه مقاله تکمیلی رفع خجولی را کلیک کنید و بخوانید و اگر می خواهید برای همیشه، خجالتتان را کنار بگذارید محصول زیر را از دست ندهید و با تمرین های این محصول یک بار برای همیشه مساله خجالت و کم رویی را کنار بگذارید.
 
 
دوره آموزشی افزایش اعتماد به نفس و رفع خجولی
 
برای دیدن نکات آموزشی رایگان ما در حوزه افزایش اعتماد به نفس و رفع خجالت حتما به پیج اینستاگرام ما سر بزنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آموزش فن بیان و سخنرانی سخن سبز
دریافت فایل صوتی
برای دریافت هدیه ویژه ایمیل خود را وارد کنید