اعتماد به نفس و عزت نفسدانلود رایگان ( ویدئو )مقالات

رفع خجالت و تقویت اعتماد به نفس – آموزش فن بیان و اعتماد به نفس

 
سلام به شما همراهان عزیز در این ویدئو دررابطه با افزایش اعتماد به نفس و رفع خجالت صحبت کردم . چه کار کنیم که اعتماد به نفس مان را افزایش دهیم و انجاها که خجالت می کشیم را شناسایی کنم و روی افزایش اعتماد به نفس مان کار کنیم . برای اینکه روی رفع خجالت کار کنیم اول باید ببینیم که کجای کاریم ..ما چهار نوع رفتار را با هم بررسی می کنیم ..به عبارتی ۴ نوع مدل شخصیتی .
مدل شخصیتی اول ..نه خودش را ارزشمند می داند نه اطرافیانش را ..طبیعتاً حالش بداست ..دائما غر می زند ، شکایت می کند . مدل شخصیتی دوم فردی که خودش را ارزشمند نمی داند اما بقیه را ارزشمند می داند این فرد خجول است . مدل شخصیتی سوم فقط خودش را ارزشمند می داند. خودخواه است . مدل شخصیتی چهارم مدلی که ما مدنظرمان است رفتار قاطعانه بلد است و هم خودش و هم اطرافیانش را را ارزشمند می داند …اعتماد به نفس و عزت نفس بالا دارد . 
 

رفع خجالت و کم حرفی 

 
اما سوال مهم اینجا مطرح می شود نمره خجولی شما چند است و به خود چه نمره ای می دهید ..یک ..؟ یعنی بسیار کم خجالتی هستید یا ۱۰ یعنی احساس می کنید که بسیار خجالتی هستید و باید زودتر روی رفع خجالت کار کنید ؟ ببنید کجاها خجول بودید و فرصتهای زیادی را از دست دادید؟ جایی که باید راجع به خودتان و توانمندی های تان صحبت می کردید ، درخواست می دادید ؟ نه می گفتید ،مقابل جمع صحبت می کردید ؟ پول تونو پس می گرفتید؟ ..اینکار نکردید و فرصت های زیادی از دست دادید؟
 

 

درمان کم حرفی 

برای درمان کم حرفی پیشنهادم این است که هرروز در مورد اتفاقات روز با اطرافیانتان صحبت کنید و این گفتگو را سعی کنید با جزئیات هرروز ادامه دهید . به عنوان مثال از سر کار برگشتید به طور معمول یکی ، نهایت دوجمله درباره اتفاقات محیط کارتان در شرایط عادی صحبت می کردید اما در این تمرین برای درمان کم حرفی باید خودتان را ملزم کنید که با جزئیات صحبت کنید . این روند را باید آنقدر انجام دهید که به یک عادت تبدیل شود.

 

درمان دارویی کم حرفی در جمع

این تیتری که می بینید مربوط به سوالات شماست . ولی واقعیت این است که درمان دارویی وجود ندارد . بلکه با تمرین این مسئله رفع خواهد شد. پیشنهادم به شما این است که هرچیزی را که  قرار است بگویید را تمرین کنید.
روی کاغذ بنویسید و مقابل آینه با خودتان تمرین کنید. این کار باعث می‌شود که در حین تمرین به ایراداتی که می خورید رفع کنید. حتی وقتی تمرین کرده باشید هم ممکن است مکالمه طبق برنامه‌ی شما پیش نرود، که کاملاً طبیعی است .
تمرین شما باید متناسب با موقعیتی باشد که با آن مواجه هستید. اگر به دانشگاه می‌روید تمرین مکالمه‌ می‌تواند روی موضوعات درسی، تهیه‌ی جزوه یا آزمون و پروژه‌ی  درسی تان متمرکز باشد. اگر قرار است به مهمانی بروید مکالمه‌ی تمرینی شما می‌تواند روی  نحوه آشنایی تان با میزبان، تعریف از دیگران و غذایی باشد که در مهمانی سرو شده است.

 
محصول افزایش اعتماد به نفس و رفع خجالت می تواند برای شما بباشد در پایئن این صفحه با کلیک روی عکس زیر می توانید محصول افزایش اعتماد به نفس و رفع خجالت را تهیه کنید . 
رفع خجالت

فرزانه قهرمانی

فرزانه قهرماني هستم. در اين وب سايت هدفم رشد و تعالی فردی شما است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا