دانلود رایگان ( ویدئو )

تعریف باور – راههای تقویت باور – سخن سبز

سلام بر دوستان پرانرژی و هدفمند ..موضوع باور و راههای تقویت باور بسیار اهمیت بالایی در بحث عزت نفس ،اعتماد به نفس و رشد شخصی دارد از این رو تصمیم گرفتم در این ویدئو در رابطه با باور و راههای تقویت باور صحبت کنم. باورهای ما زندگی ما را می سازند..اگر در رابطه با زندگی شخصی و شغلی خودم و باور صحبت کنم ، می توانم به موارد متعددی اشاره کنم. زمانی که باور و ذهنیت این را داشتم که من نمی توانم درامد بیشتری از ان چیزی که دارم کسب کنم، زمانی که این باور را داشتم که افرادی که موفق شده اند ادمهایی با ویژگی های خاص هستند. زمانی که باور این را داشتم که فقط از طریق تحصیلات بالا مثلاً داشتن مدرک دکتری می توان به موفقیت رسید.راههای تقویت باور را آموختم و کار کردن روی باورهای محدود کننده خود را شروع کردم . بعد از مدتی که این باورها را با باورهای نیرو دهنده جایگزین کردم، شاهد تغییرات بسیار مثبتی در درآمد ، روابط اجتماعی و روابطم بودم. 

.

این مقاله را بخوانید : افزایش عزت نفس

.

 

تعریف باور 

باور یعنی فکری است که زیاد از طریق های مختلف در ذهن ما ایجاد شده است و دائما تکرار می شوند. سپس وارد ضمیر ناخوداگاه ما می شوند. فکری در ذهن ناخوداگاه ما وارد شود و به یک باور تبدیل شود که باید بارها و بارها تکرار شود. و فکری که برای ما به یک باور تبدیل شد زندگی و اینده ما را شکل میدهد چون هر چیزی که ما باور کنیم اتفاقات، شرایط، افراد و موقعیت هایی مربوط به همان باور را به سمت ما جذب میکند. باور یک نگرش است ، یک ذهنیت و لزوماً صحیح نیست. یعنی نه درست هستند و نه غلط صرفاً هستند و وقتی پذیرفته و یا رد میشوند قالب پذیر می شوند و شکل آن چیزی میشوند که ما پذیرفتیم . اما تعریف باور در ویکی پدیا : باور یا اعتقاد، وضعیتی در ذهن است که با وجود آن، فرد فکر می‌کند که چیزی درست است، بدون توجه به ابنکه آیا شواهد تجربی‌ای وجود دارد یا نه، که با قطعیتی که بر حقایق مسلم دیگری مبتنی باشد، ثابت کند که آن چیز درست است. درمورد باور و فکر هنری فورد می گوید : چه فکر کنی میتوانی و چه فکر کنی نمی توانی در هر دو صورت درست فکر کرده ای.

راههای تقویت باور از طریق شناسایی آنها

 

راههای تقویت باور

ازتون می خواهم که یک برگه بردارید و تا جایی که می توانید باورهایتان را در ارتباط با خودتان،روابطتان و درآمدتان،….  را بنویسید..ممکن است در شروع دشوار باشد دست کم ۱۰ تا ۱۵ باور محدود کننده و قوی بنویسید. باورهای محدود کننده را از باورهای نیرودهنده تفکیک کنید. باورهای نیرو دهنده مثل من انسان خوشبختی هستم . من انسان ارزشمندی هستم. من دوست داشتنی هستم . باورهای تضعیف کننده خود را نیز بنویسید. آدم جذابی نیستم، اگربه افرادجذاب نزدیک شوم دست ردبه سینه من میزنند، دیگران از من ارزشمند ترند، من شخص کم استعدادی هستم ،دیگران از من باهوش ترند..من انسان بدشانسی هستم..دیگران همیشه از من سوءاستفاده می کنند .

 

راههای تقویت باور از طریق تغییر باورهای محدود

 

باورهای ما سالهای سال توسط خانواده، مدرسه وجامعه برنامه ریزی شده اند و  ما همان رفتارهایی را که از آن باورها نشأت میگیرد را انجام میدهیم.
در واقع سالها طول کشیده که باورها به این شکل درآمده اند و الان هم به زمان و کار کردن نیاز دارند تا تغییر کنند.
باورهای محدودکننده با تکرار های فکرها و عقاید ازسوی اطرافیان درما بوجود آمده اند ، پس باورهای نیرو دهنده هم بایدبا فکرهای مثبت تکرارشوند تا جایگزین آنها شوند. نکته مهم در تغییر باورها هم نشینی با افرادی است که بزرگ فکر می کنند و باورهای قوی و نیرومندی دارند. اما در ادامه به راههای تقویت باور اشاره خواهم کرد.

 

دوره رایگان فن بیان و سخنرانیدنبال نشانه های مغایربگردید

دوره رایگان فن بیان و سخنرانیبا خود منفی صحبت کردن را کنار بگذارید

دوره رایگان فن بیان و سخنرانیباورهای مثبت جایگزین کنید

دوره رایگان فن بیان و سخنرانیطوری رفتار کنید که هم اکنون باورهای مثبت جدید را دارید

دوره رایگان فن بیان و سخنرانیپیشرفت خود را ثبت کنید

در دوره فن بیان پیشرفته یک جلسه کامل در رابطه با باورها صحبت می کنیم . که پیش نیاز این دوره مقدماتی فن بیان و سخنرانی است . 

تعریف باور – راههای تقویت باور – سخن سبز

امتیاز 0 از 0 رای
برچسب ها

فرزانه قهرمانی

فرزانه قهرماني هستم. در اين وب سايت هدفم آموزش فن بیان، سخنراني و پیشرفت شخصی است .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن