مقالاتسخنرانیفن بيان

لیست کلمات باکلاس لاکچری و آموزش لفظ قلم حرف زدن

لفظ قلم صحبت کردن

سلام  سلام سلام خدمت شما همراهان عزیز. چقدر حالا که دارم این مقاله جذاب با عنوان مقاله جملات و کلمات باکلاس و آموزش لفظ قلم حرف زدن را می نویسم حالم خوبه. به خاطر حس خوبی که از بازخوردهای خوبی که شما می دین، گرفتم. علت اصلی نوشتن این مقاله سؤالات متعدد شما بخصوص دوستان شرکت کننده در دوره رایگان فن بیان و سخنرانی است. می خواهیم در این مقاله به شما آموزش دهیم که چطور از کلمات با کلاس در صحبت هایتان استفاده کنید.

درباره لفظ قلم حرف زدن نمونه نزدیک من، برادر خودم هست. برادر من دکتری دانشگاه شریف هست و فکر می کنم تحصیل در این دانشگاه، در صحبت های عادی و روزانه ش بی تأثیر نبوده و معمولاً رسمی و یا نوشتاری بیشتر صحبت می کنه تا گفتاری! در واقع ادبیات ما هنگام حرف زدن و نوشتن، متفاوته. اگر ما مثل زمانی که می نویسیم صحبت کنیم در واقع داریم لفظ قلم صحبت می کنیم.

 قبل از ورود به این موضوع می خواهم اهمیت لفظ قلم صحبت کردن و استفاده از کلمات باکلاس رو در زندگی براتون با چند سوال روشن کنم.


شما آیا می دانید که تک تک کلمات و جملاتی که در زندگی روزانه خود استفاده می کنید تا چه اندازه روی روحیه و رفتار و ارتباطات شما تاثیر دارد؟
آیا تاحالا به کلماتی که به کار می برید توجه کرده اید؟ نه فقط زبان گفتاری، بلکه تفکرات درونی و مکالماتی که با خودتان دارید (واگویه ها)، توجه کرده اید؟

زبان یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین ابزار برای کنترل حالت های روحی در برابر خود و دیگران است. این مکالمات و تفکرات ما هستند که ارتباطاتمان  را می سازند و مسلما همه ما، روز شاد و پر انرژی را به روز پر استرس و خسته کننده ترجیح می دهیم.

اهمیت صحبت با کلاس

در ادامه باید بگوییم هم چون مسایل دیگر، نخستین مرحله برای کنترل زبان، آگاهی است. بسیاری از مردم از نحوه صحبت کردن (درونی و با دیگران) آگاه نیستند. تا حالا به این نکته فکر کرده اید که آیا واقعا به نوع بیان خود و تاکیدتان روی جملات مختلف آگاهی دارید؟ توجه کرده اید که آیا مثبت یا منفی صحبت می کنید؟

در ادامه ویدئویی در راستای لفظ قلم صحبت کردن و با کلاس صحبت کردن برای شما قرار دادیم . 

 

 شناخت اصول زبان شناسی به زمان نیاز دارد. خیلی از مردم هستند که بدون آگاهی از جملاتی استفاده می کنند که بار منفی زیادی دارند و وقتی شما منفی فکر کنید چه می شود؟ معلوم است. افکار منفی به رفتارهای منفی منجر می شود. در آخر هم موجب ایجاد مشکلات و ناراحتی در زندگی می شود. با خفه کردن این افکار منفی در نطفه، می توانیم بسیاری از دردها و ناراحتی ها را از زندگی خود دور کنیم.

ضمناً اگر هنوز در دوره رایگان فن بیان و سخنرانی در وبسایت تخصصی آموزش فن بیان و سخنرانی شرکت نکردید از طریق لینک زیر اقدام کنید و این دوره رایگان رو با دل صبر بخوانید و ببینید.

شرکت در دوره رایگان فن بیان و سخنرانی

لفظ قلم حرف زدن و استفاده از کلمات باکلاس خوب است یا بد؟

خب! جواب این سوال بستگی دارد به این که در چه فضایی و برای چه افردی می خواهیم صحبت کنیم. مثلا در مثالی که در مورد برادرم زدم، برادر من در برخورد و صحبت با یک فردی که تحصیلات بسیار پائینی داشت هم همانطور لفظ قلم صحبت می کرد که با افراد با سطح تحصیلات بالا صحبت می کند. خب نتیجه هم مشخصه است.

 

بیشتر بخوانید: لیست کلمات زیبا ادبی

شخص مقابل متوجه نمی شد. در واقع لفظ قلم صحبت کردن می بایست در شرایط و زمان مناسب به کار رود. در حقیقت لفظ قلم حرف زدن، رسمی بودن شما را نشان می دهد اما به جز شرایط خاص، تلاش کنید که ساده و روان صحبت کنید. ( فن بیان یعنی موثر صحبت کردن با توجه به مخاطب و با توجه به موقعیت). اصلاً توصیه نمی‌ کنیم که در ارتباطاتمان و هنگام صحبت کردن نقش بازی کنیم. چون کاملاً مشخص می شود و حس خوبی به مخاطب انتقال پیدا نمی کند. 

کلمات با کلاس و لفظ قلم حرف زدن

لیست جملات و کلمات باکلاس و لفظ قلم حرف زدن

 در صحبت کردن از اصطلاحات لطفاً، خواهشاً، عذر میخوام و … استفاده کنید. اما در ادامه، کلمات و جایگزین هایی مناسبی برای آن ها مطرح کرده ایم که می توانید با برچسب های کوچک( استیکر ) برخی از این کلمات و جملات را بر روی میز کار یا گوشه صفحه نمایش کامپیوتر یا حتی روی یخچال منزل تون بچسبانید و تمرین کنید.

falseعامیانه لفظ قلم و باکلاس
خداحافظ، بای، خدافظ خدانگهدار
 سراغتو می گرفتم و تو فکرم بودی. جویای احوالتون بودم.
ببخشید ﮐﻪ ﻣﺰﺍﺣﻤﺘوﻥ ﺷﺪﻡ. از ﺍﯾﻨﮑﻪ ﻭﻗﺘﺘوﻥ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺍﺧﺘﯿﺎﺭ ﻣﻦ ﮔﺬﺍﺷﺘﯿﺪ ﻣﺘﺸﮑﺮﻡ.
ﮔﺮﻓﺘﺎﺭﻡ ﺩﺭ ﻓﺮﺻﺘﻰ ﻣﻨﺎﺳﺐ خدمتتون می رسم.
 ﺩﺭﻭﻍ ﻧﮕﻮ  ﺭﺍﺳﺖ ﻣﯿﮕﯽ؟! جدی؟
 ﺧﺪﺍ ﺑﺪ ﻧﺪﻩ. ﺧﺪﺍ ﺳﻼﻣﺘﯽ ﺑﺪﻩ
ﻗﺎﺑﻞ ﻧﺪﺍﺭﻩ. ﻫﺪﯾﻪ ﺍﻯ ﺍﺳﺖ ﺑﺮﺍﯼ ﺷﻤﺎ.
ﺷﮑﺴﺖ ﺧﻮﺭﺩﻡ. ﺗﺠﺮﺑﻪ ﻛﺮﺩﻡ.
خداحافظ…. خدانگهدار…
من نمیدونم! کمی زمان نیاز دارم تا پاسخش را پیدا کنم
ﺯﺷﺘﻪ ﻗﺸﻨﮓ ﻧﯿﺴﺖ.

ادامه….

falseعامیانه لفظ قلم و باکلاس
بد نیستم ﺧﻮﺑﻢ . عالیم خدارو شکر
ﺑﻪ ﺩﺭﺩ ﻣﻦ ﻧﻤﯽﺧﻮﺭﻩ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﻣﻦ ﻧﯿﺴﺖ
در این موضوع دخالت نکنید اگر اجازه بدید من به تنهایی این کار رو انجام بدم
به نظرم اصلاً خوب نیست به نظرم جای کار بیشتری داره
 ﺩﺷﻮﺍﺭ ﺍﺳﺖ ﺁﺳﺎﻥ ﻧﯿﺴﺖ
ﻣﺘﻨﻔﺮﻡ ! ﺩﻭﺳﺖ ﻧﺪﺍﺭﻡ با سلیقه من جور نیست
من البته کوچکتر از اونی هستم که نظر بدم اما… تسلط شما بسیار زیاده روی کار من از دید خودم یک موضوعی رو مطرح می کنم اگر صلاح میدونید
ﺧﺴﺘﻪ ﻧﺒﺎﺷﯽ! ﺷﺎﺩ ﻭ ﭘﺮ ﺍﻧﺮﮊﯼ ﺑﺎﺷﯽ
ﭼﺮﺍ ﺍﺫﯾﺖ ﻣﻴﻜﻨﻰ؟!  ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﮐﺎﺭ ﭼﻪ ﻟﺬﺗﯽ ﻣﯽﺑﺮﯼ؟
دنبال یه مورد ارزونتر میگردم دنبال موردی هستم که مقرون به صرفه باشه
 چرا به بقیه بیشتر از من حقوق میدید؟  میشه منو راهنمایی کنید که حقوق دریافتی خودم را چطوری افزایش بدم؟ و سود بیشتری به شرکت برسونم؟
حقوق من به اندازه کاری که میکنم نیست  چه پیشنهادی دارید برای این که بتونم ضمن سود رسوندن به شرکت، درآمد خودم رو هم افزایش بدم؟
ﺑﻪ ﺗﻮ ﺭﺑﻄﯽ ﻧﺪﺍﺭﺩ!  ﺧﻮﺩﻡ ﺣﻠﺶ ﻣﯽﮐﻨﻢ
خدا بد نده! ایشالا سلامت باشید 
چند لحظه گوشی چند لحظه گوشی نگه دارید لطفاً
ﺟﺎﻧﻢ ﺑﻪ ﻟﺒﻢ ﺭﺳﯿﺪ! ﺧﯿﻠﯽ ﺭﺍﺣﺖ ﻧﺒﻮﺩ
من نمیدونم! کمی زمان نیاز دارم تا پاسخش را پیدا کنم
ﺩﺭ ﺧﺪﻣﺘﻢ ! بفرمائید
چه کمکی میتونم بکنم؟ چه خدمتی از من ساخته است؟
یک مشکلی هست یک مسأله ای هست

فایل صوتی کلمات با کلاس را از لینک زیر دریافت کنید .

دانلود فایل صوتی چطور لفظ قلم و با کلاس صحبت کنیم؟

هم چنین پیشنهاد میکنم برای بالا بردن مهارت های ارتباطی مقاله ی دیگر ما با موضوع نحوه احوالپرسی را حتما مطالعه کنید.

احوالپرسی | نحوه احوالپرسی | قشنگ ترین جملات احوالپرسی در ارتباط

کلاس فن بیان و سخنرانی 

در حقیقت مبحث لفظ قلم صحبت کردن، در مرحله بعد از آموزش فن بیان است. در وهله اول باید اصول کلی فن بیان و سخنوری را آموزش ببینیم. در گام بعدی این مهارت را در خودمان گسترش دهیم.

در  کلاس فن بیان  و سخنرانی که در مجموعه آموزشی سخن سبز برگزار می شود تمرکز ما روی تمرینهای فن بیان ، صداسازی ، افزایش عزت نفس و رفع خجولی و افزایش اعتماد به نفس است. 

اگر در پی تمرینات بیشتر و کاربردی هستید دوره حضوری فن بیان و سخنرانی تهران  را به شما توصیه می کنیم که جمعه ۱۴ خرداد شروع می شود.برای دریافت اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید.

دوره حضوری فن بیان و سخنرانی

اینستاگرام ما را هم دنبال کنید

 

نوشته های مشابه

‫۱۰۷ نظرها

 1. سلام وقتتون بخیر من کمبود تجربه توحرف واعتماد بنفس وعزت نفس دارم و نمیتونم خوب صحبت کنم و همیسه صحبتام در حد معمولی احوالپرسیه میشه لطفا راهنماییم کنید

 2. سلام وقتتون بخیر من واقعا ادج کم حرفیم واین کم حرفی توجمع و جامعه عذابم میده وحرف زدنم تورابطه ام هم فقط درحد سلام و حوالپرسی و چیزای معمولیه میخام فن بیان قوی و استفاده ازکلمات وجملات جدید و حوب یلدبگیرم و کاری کنم تورابطه ام طرفم متوجه عزت نفس واعتماد به نفسم و خوب صحبت کردنم بشه فکر میکنه بی سواد و ترسوام میشه لطفا راهنماییم کنید تصمیم دارم کلاس فن بیان برم وخودمو تقویت کنم

 3. سلام وقتتون بخیر من واقعا ادج کم حرفیم واین کم حرفی توجمع و جامعه عذابم میده وحرف زدنم تورابطه ام هم فقط درحد سلام و حوالپرسی و چیزای معمولیه میخام فن بیان قوی و استفاده ازکلمات وجملات جدید و حوب یلدبگیرم و کاری کنم تورابطه ام طرفم متوجه عزت نفس واعتماد به نفسم و خوب صحبت کردنم بشه فکر میکنه بی سواد و ترسوام میشه لطفا راهنماییم کنید تصمیم دارم کلاس فن بیان برم وخودمو تقویت کنم

 4. سلام استاد شاد و پرانرژی باشید
  خانواده میگن که بزرگانه رفتار کن در جمع و نمیدانم که چطور رفتار کنم ک بزرگانه به حساب بیابد اگه لطف کنید یکم منو همراهی کنین

 5. سلام. من وقتی میخواهم صحبت کنم لکنت میگیرم و نمیتونم اون مطلبی که میخوامو میرسونم خیلی وقتا هم خجالت میکشم که سر صحبتو باز کنم یا تو بحث ها شرکت کنم بتظرتون چکار کنم

 6. سلام خانم قهرمانی من یک مدته احساس میکنم گاهی اوقات جمله بندی با دیگران فرق داره منظورم چیدمان کلمات هست مثلا توی یه جمله اگه چندتا قید باشه فکر میکنم من ترتیب استفاده م ممکنه با دوستم متفاوت باشه. میشه بفرمایید درست چیدن کلمات تو زبان گفتاری با نوشتاری چقد میتونه متفاوت باشه و این جابه جایی اصلا درست هست یا باید حتما رو اصول زبان فارسی گفتار کنیم و اینکه آیا همه افرادی که خوب صحبت می‌کنند دقیقا مثل هم جمله بندی می‌کنند؟مثلا استفاده از کلمات پرسشی حتما باید ابتدای جمله باشه مثال تو چرا بی دقت هستی؟ چرا تو بی دقت هستی؟بهر حال ما صحبت کردن رو از بچگی یاد میگیریم و خانواده ها از زبان و لهجه های متفاوتی استفاده میکنن مثلا بعضی زبان ها جابه جایی فعل دارن یا بعضی گویش ها جابه جایی قید زیاد دارن وقتی با فرزندانشون صحبت میکنن روی همون اصول صحبت میکنن خب بچه های این دو خونواده یا سایر خانوده ها مثل هم چیدمان جمله نخواهند داشت وقتی هم که اصول زبان رو یاد می‌گیرند بزرگ شدن و به اون جمله بندی خودشون عادت کردن با این حساب میتونیم بگیم چیدمان تاثیر خاصی نداره و فقط وقتی که دیگه جمله خیلی بهم بریزه مهمه یا فقط به درد نوشتن میخوره؟ اگه امکان داره با ذکر مثال توی یه مقاله توضیح بدید چون مطالبی که خوندم کافی نبوده و توضیحات شفاف نیست. خیلی درگیرش شدم و با اینکه همه از طرز بیانم تعریف میکنن این موضوع خیلی ذهنمو بهم ریخته و توی جمله هام همش دارم به نوع جمله بندیم فکر میکنم تا موضوع حرف زدنم و شیوایی حرفم کم شده. من کارشناس‌ فروش بیمه هستم. لطفا اگه امکانش هست یه توضیح مفصل بدید. از وبسایت خوب و پر محتواتون بسیار ممنونم

  1. سلام در زبان مادری توجه بیش از حد به این موضوع نیازی نیست. همین که بازخورد مثبت گرفتین نشانه این است که بیان تون خوب است. در پی تاثیر گذاری کلام باشید. در ضمن می تونید در دوره انلاین فن بیان و سخنوری شرکت کنید و از بازخورد پشتیبان بهره ببرین . اطلاعات دوره در لینک زیر

   https://sokhanesabz.com/product/training-public-speaking-online/

 7. سلام خانوم قهرمان
  من رفتارم نابوده نمیدونم چکار کنم.
  هرچی حرف بد و رفتار زشته رو انجام میدم میشه کمک کنی رفتارم و اخلاقم درست بشه

  1. سلام و ادب حتما از یک مشاور و روانشناس کمک بگیرید

   ۰۹۱۲۶۹۴۶۳۲۴ خانم لیلی جناغ مشاور
   وقت مشاوره بگیرید

  2. سلام. من وقتی میخواهم صحبت کنم لکنت میگیرم و نمیتونم اون مطلبی که میخوامو میرسونم خیلی وقتا هم خجالت میکشم که سر صحبتو باز کنم یا تو بحث ها شرکت کنم بتظرتون چکار کنم

 8. سلام خسته نباشی
  خانم قهرمان حقیقتش من اصلا بلد نیستم در چه فضایی یا مثلا راجب ی موضوعی چجوری حرف بزنم یا مثلا از چه لغاتی استفاده کنم اگه میشه کمکم کنید
  مرسی

 9. سلام خانم قهرمانی خسته نباشید،ببخشید رسمی حرف زدن در دانشگاه باجنس مخالف آیا اشکال داره چون طرف وقتی باهاش رسمی حرف میزنم میگه ناراحت میشم به نظرتون درسته؟

 10. گاهی فقط یک کار کوچک یا حتی یک لحظه غفلت باعث می‌شود تا در انجام کاری که نباید انجامش دهیم، زیاده‌روی کنیم و مرتکب یکی دیگر از اشتباهات زندگی شویم. تهیه یک لیست از دلایلِ چرایی ماندن در مسیر درست، می‌تواند به ما کمک کند تا در سخت‌ترین لحظات هم آرامش و نظم خودمان را حفظ کنیم و تصمیمات درستی بگیریم.

 11. خیلی عالیه.
  واقعا ممنون که این مطالب رو در اختیار ما قرار دادین. متشکرم ❤️?

 12. سلام.عرض ادب و احترام سپاسگذارم از این برنامه خوب و مفیدتان، بنده در صحبت کردنهای طولانی از بعضی کلمات زیاد تکرار میکنم، مثال ،خدمت شما عرض کنم، راهنمایی کنید

  1. سلام و احترام
   سعی کنید روزانه فایل صوتی از سه دقیقه صحبت کردن راجع به یک موضوع تهیه کنید
   مثلا سه دقیقه راجع به باران صحبت کنید هربار تعداد تکرار ها را یادداشت کنید و سعی کنید هربار کمتر بشه از دفعه قبل

   مقاله ای برای مطالعه بیشتر شما ارسال شد
   https://sokhanesabz.com/%d8%b3%d8%ae%d9%86%d9%88%d8%b1%db%8c-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d9%81%d9%86-%d8%a8%db%8c%d8%a7%d9%86-%d8%8c%d8%b3%d8%ae%d9%86%d8%b1%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%b3/

 13. سلام انشاءالله به نظر من قشنگ تر و درستر است اگر اصلاح کنید ممنونم

 14. سلام و عرض ادب
  من به خاطر شغلم در اداره نیاز به یادگیری ادبیاتی رسمی در حرف زدن دارم لطفا کتاب یا منبعی برای یادگیری کلمات رسمی به بنده معرفی بفرمایید?

 15. متشکرم از مقاله زیباتون خیلی زیبا بود اما کمی بیشتر ادامه میدادید بهتراز این هم میشد

  1. سلام استاد شاد و پرانرژی باشید
   خانواده میگن که بزرگانه رفتار کن در جمع و نمیدانم که چطور رفتار کنم ک بزرگانه به حساب بیابد اگه لطف کنید یکم منو همراهی کنین

   1. سلام و ادب

    باید و نباید های خانواده اگر توسط خود شما پذیرفتنی نباشه، فشارهای زیادی به شما وارد میشه که ممکنه شما رو تبدیل کنه به یک ادم کاملگرا که در پی اینه همه چیز عالی و ایده ال باشه،
    ارزشهای خودتون پیدا کنید و زندگی کنید.
    مقاله زیر می تونه بهتون کمک کنه

    https://sokhanesabz.com/%d8%b9%d8%b2%d8%aa-%d9%86%d9%81%d8%b3/

 16. سلام
  میشه لطفا بهم بگید چگونه میشه مودبانه از یک نفر حدود ۲۲ سال بزرگتر و در یک رشته ای خیلی حرفه ای و ادم مشهوری در ان رشته هست
  بخوای که ان رشته رو بهت اموزش بده و ان شخص هم قبول کنه

  1. سلام می تونید در ابتدا اثر مثبتی که در زندگی یا رشد شما گذاشته را برایش بازگو کنید . در مرحله بعد در خواست تون مطرح کنید اما بگید که در قبال اون می تونید چه کاری برایش انجام دهید .

 17. سلام خانوم قهرمانی اول اینکه من ترک زبانم تو حرف زدن لهجه دارم دوم اینکه دایره لغاتم ضعیف موقع حرف زدن هیچی به ذهنم نمی رسه اما اعتماد به نفس دارم حالا چیکار کنم قصد دارم گویندگی کنم

 18. سلام شاد و پر انرژی باشید من یه مشکل دارم اول اینکه من احوال پرسی بلد نیستم اصلا رو ندارم حتی احوال پرسی کنم اگرم احوال پرسی میکنم دیگه نمیدونم چی بگم هی میگم دیگه چخبر، دیگه،حرف بزن،من نمیدونم چی بگم، از این جور حرفا تورو خدا کمکم کنید

  1. سلام خب تمرین داره که شما روان و پشت سر هم صحبت کنید یک تمرین اینه که در طول روز راجع به موضوعات مختلف
   پشت سرهم صحبت کنید به مدت سه دقیقه . مثلا آب ، دیوار، کتاب و.. این تمرن روزانه انجام بدید محصول چطور فن بیان خوبی داشته باشیم هم بهتون کمک می کنه

   https://sokhanesabz.com/product/%da%86%d8%b7%d9%88%d8%b1-%d9%81%d9%86-%d8%a8%db%8c%d8%a7%d9%86-%d8%ae%d9%88%d8%a8%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%a8%d8%a7%d8%b4%db%8c%d9%85/

 19. درود برشما سرکار خانم قهرمانی ایا اجازه میدید ما هم چند کلمه ای ذر مورد کلمات ذکر شده خدمت شما و دوستان بیان کنیم ؟؟؟ ممنون از توجه شما در پاسخگویی مطلوب

 20. سلام دلبرم?

  خیلی دلم میخواد از کلمات خاص و جذاب استفاده کنم. ? ولی چون خجالت میکشم متاسفانه وارد این جور صحبت ها نمیشم!

  بعد از ۱۴ سال یک دفعه نمی تونم تغییر کنم!( ۱۴ سالمه?)
  معمولا با لحنی ساده و کمی جدی صحبت میکنم!

  نمی تونم از کلماتی مثل: زندگیم، عشقم، دورت بگردم و… استفاده کنم.

  در چت راحت این کلمات را استفاده می کنم ولی به زبونی اصلا نمی تونم!!!

  اگر هم بگم جوری میگم که انگار دارم شوخی میکنم ?

  اگر میشه یک راهنمایی ساده کنید ?

  1. سلام و درود روی فن بیان و البته عزت نفس تون باید شرکت کنید . عزت نفس تون که بره بالا چون خوددوستی و احترام به خود در شما بیشتر میشه نگران قضاوت های دیگران نخواهید بود .
   در دوره انلاین عزت نفس حتما شرکت کنید تا تصویری که از خودتون دارید بهبود پیدا کنه

   https://sokhanesabz.com/product/self-confidence-online/

 21. چه کسی گفته بهره بردن از واژه‌ی تازی “خدمت” نشانه‌ی سخن‌وری و بهره بردن از واژه‌ی پارسی “کمک” نشانه‌ی ناآشنایی با شیوه‌های درست‌ سخن گفتن است؟
  (در مثل؛ میتونم کمکتون کنم و چه خدمتی از من ساخته است)
  شاید به شیوه‌ی بزرگان زمان‌های کهن، عربی‌دانی را نشانه‌ی برتری می‌دانید؟؟؟!!!

 22. ســلام من از بچـگی تا الان که ۲۳ ســالمه خـیلی کــم رو و خجــالتی هستم معـمولا تـو جـمع سـاکتم و اینکه کم شنوا هستم مـیشه لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1. سلام اگر می تونید دوره سخنرانی و اعتماد به نفس ما که تهران تشکیل میشه را شرکت کنید یا دوره انلاین . باید وارد ترس هاتون بشید و این دوره ها به شما کمک میکند این شماره برای هماهنگی شرکت در دوره ها

   ۰۹۳۹۵۵۹۹۱۸۲

   https://sokhanesabz.com/%d8%b1%d9%81%d8%b9-%d8%ae%d8%ac%d9%88%d9%84%db%8c/

 23. یه سوال خانم قهرمانی
  استفاده از عبارات انگلیسی مثل hello یا hi در ارتباطات روزمره جزو سلام باکلاس حساب میشه یا تاثیر منفی داره روی روابط اجتماعی این استفاده از کلمات لاکچری؟

  1. درود بر شما خیر استفاده از کلمات انگلیسی به صورت عامیانه و غیر تخصصی به هیچ وجه در چارچوب صحبت با کلاس نمی گنجه. مقاله زیر هم برای شما مفید است

   https://sokhanesabz.com/proper-words/

 24. من خیلی توی این داستان مشکل دارم که نسبت به چیزهایی که حساسیت دارم یا بدم میاد رو نمیتونم به طرف مقابل بگم که اون کار نکنه ، فکر میکنم از طرز کلامم طرف مقابل ناراحت بشه
  چطور میتونم کلمات و جملات مودبانه ، و خیلی محترمانه این قضیه رو به مخاطب خودم منتقل کنم

 25. یه سوال
  کلمات و جملات مودبانه و لفظ قلم حرف زدن رو چجوری باید وارد زبان محاورمون بکنیم
  چجوری باید در محاوراتمون باکلاس صحبت کنیم ؟

 26. من بعضی وقت ها توی ارائه هایی که توی دانشگاه دارم گیر میکنم
  ممنون میشم یه تعدادی کلمات مناسب برای حرف زدن و همچنین لیست از کلمات لاکچری و کلمات شیک فارسی رو در اختیارمون بگذارید

  1. درود بر شما . مطالعه زیاد داشته باشید . دوم اینکه سعی کنید با افرادی که خرفه ای صحبت می کنند مراوده داشته باشید یا سخنرانی ها و حرف هایشان را گوش کنید .

   https://sokhanesabz.com/proper-words/

 27. درود سر کار خانم
  تشکر بابت مطلب خوبتان
  شغل بنده روابط عمومی هست ، اگر امکان دارد تعدادی از کلمات محترمانه اداری یا حتی لیست کلمات محترمانه رو هم به مطلب اضافه کنید تا بیشتر روی ان ها کار کنیم
  سپاس از شما

 28. سلام
  وقت بخیر
  یه سوال داشتم شاید کلی باشه اما واقعا دغدغه ام هست
  اینکه چگونه باکلاس صحبت کنیم ؟ آیا هر نوع لفظ قلم حرف زدن با کلاس محسوب میشه ؟

  1. درود بر شما .باید مخاطب در نطر بگیرید گاهی مخاطب نیاز به روان صحبت کردن دارد . برای با کلاس صحبت کردن باید لیستی از کلمات با کلاس داشته باشید و در گفتگوهای روزانه از انها استفاده کنید

   https://sokhanesabz.com/proper-words/

 29. سلام. من یک دانش آموز هستم و برای درسم به یک مشاور تحصیلی مراجعه میکنم که ایشون مردی جوان هستند و برای من مثل برادم هستند اما می خواهم طوری رفتار و گفتار داشته باشم که مبادا از رفتارم برداشت اشتباهی داشته باشند. میشه در این مورد راهنماییم کنید.

  1. سلام به تو دختر خوب . سعی کن خودت باشی. ادا در نیار .. رفتارت هم خیلی معقول مثل زمانی که داری با معلمت صحبت می کنی. نگران نباش . هیچ کسی قرار نیست از رفتار و گفتار تو اشتباه برداشت کنه . نگرانی در اینباره نداشته باش و سعی کن تمرکزت بگذاری روی درست و اموزشهای مشاور به جای تمرکز روی خود شخص مشاور.

   1. راستش من هیچ وقت خارج از رفتار های معمولم نبودم اما احساس میکنم ایشون از رفتار من اشتباه برداشت کردن برای مثال تا چند وقت پیش وقتی باهاشون جهت امور درسی چت می کردم من رو تو خطاب می کردند اما حالا مدتی است که شما خطابم می کنند… صرفا به خاطر این جزئیاته که همچین فکری به ذهنم خطور کرده وگرنه شاید من خیلی حساس شدم!

    1. سلام بله شما زیادی متمرکز شدین روی رفتار ایشون . بسیار پیش می اید که افراد از تو و شما استفاده می کنند بدون منظورخاصی . به نظرم تمرکز تون بگذارید روی درس و نتیجه.

 30. با سلام واحترام
  من در شرکتی مشغول بکار هستم در قسمت اداری- من دوست دارم خیلی محترم و با نفوذ صحبت کنم ولی همیشه خیلی عصبی و عامیانه و احساسی صحبت می کنم- البته از موقعی که فهمیدم احترام نفرات دست خودشون نیست اینگونه شدم- و اصلا این شرایط رو دوست ندارم
  میخوام یکسری حرمت و رودربایستی بینمون باشه که از من حساب ببرن- به نظرتون چکار باید بکنم؟؟

 31. سلام وقت بخیر..‌تشکر ویژه از استاد سرکار خانم قهرمانی بخاطر زحمات ارزشمند ایشان…
  لفظ قلم صحبت کردن بر جذابیت فردی می افزاید و روی لرتباطاتمان تاثیر بسیار زیادی دارد…

 32. سلام،سپاسگزارم از شما…
  بسیار مقاله خوبی بود…خوب صحبت کردن یعنی به ویژگیهای منفی دیگران توجه نکنیم،غیبت نکنیم…تهمت نزنبم،در مورد ویژگیهای خوب و مثبت دیگران صحبت کنیم،این رفتار نشان میدهد که چقدر باکلاس هستیم….
  سپاس…

 33. سلام…درود بر شما
  مقاله بسیار کاربردی و خوبی بود…نکات بسیار مفیدی مطرح نمودید…
  تک تک کلمات و جملاتی که در زندگی روزانه خودمان استفاده میکنیم بر روی روحیه،رفتار و ارتباطات ما تاثیر میگذارد…لفظ قلم صحبت کردن در شرایط و زمان مناسب بکار میرود و باید جز در شرایط خاص تلاش کنیم که ساده و روان صحبت کنیم…
  سپاسگزارم بسیار مطالب مفیدی بود….در پناه خداوند همیشه سلامت،موفق و پایدار باشید‌‌…

 34. سلام و عرض ادب و احترام…مقاله بسیار عالی بود،تشکر از استاد فرهیخته سرکار خانم قهرمانی‌‌‌‌…
  نکات بسیار خوبی در مقاله بود،اینکه ربان یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین ابزار برای کنترل حالتهای روحی در برابر خود و دیگران است و باید به نحوه صحبت کردن با دیگران آگاه باشیم،به نوع بیان خود و اگر از جملات منفی استفاده کنیم به رفتارهای منفی منجر میشود و موجب ناراحتی میشود…
  سپاس

  1. باسلام خدمت خانم قهرمانی
   شاد و پر انرژی باشید،خانم قهرمانی لطفا منو کمک کنید چطوری باید اعتماد بنفس و عزت نفس رو بالا ببرم?
   چطوری برای زندگی ایندم یک همسر شاد بتونم باشم؟
   ممنون

   1. با سلام شما می تونید در این راستا کتاب‌هایی بخونید که بهتون کمک می‌کنند. من خودم قصد دارم کتاب (شجاعت) رو تهیه کنم

 35. سلام خانوم قهرمانی من فن بیان خوبی ندارم و طرز صحبت کردنم خیلی بده همیشه اطرافیانم از صحبت کردن من ناراحت میشن من نمیتونم توی یه جمع صحبت کنم همیشه ساکت میشینم و خودم خجالت میکشم ممنونتون میشم یه راهی پیش پای من بزارید

  1. سلام دوست عزیز اگر تهران هستید دوره حضوری تهران را به شما پیشنهاد می دهم برای اموزش فن بیان. اگر هم تهران نیستید محصول غیر حضوری فن بیان و سخنرانی . لینک هر دو را در ادامه قرار خواهم داد
   http://sokhanesabz.com/?p=662 دوره حضوری تهران
   https://sokhanesabz.com/?p=2668 دوره غیر حضوری آموزش فن بیان و سخنرانی

 36. سلام مرسی از وب سایت خوبدون..من کارمند هستم و زیاد با ارباب رجوع سرکار دارم میخوام با بهترین شکل با اونها صحبت کنم نظرتون چیه.ممنون

 37. سلام خانم قهرمان مرسی از وبسایت عالیتون،من ی خانم خانه دار هستم خیلی دوس دارم فن بیان خوبی داشته باشم مدام دنبال کلمات و لغات جدیدم تا اینکه به سایت شما دسرسی پیدا کردم خیلی به دردم خورد راهنماهیاتون مرسی

  1. اول کلمه مرسی را حذف کنید از محاوره روزمره تا با کلاس شوید

 38. سلام خانم قهرمانی من تو فروش عسل و خرید عسل (فروشگاه اینترنتی عسل یک) در حال فعالیت هستم و از مطالب وب سایت شما برای ارتقای فن بیان خودم نتیجه های خوبی گرفتم سپاسگذارم که مطالب آموزشی خودتان را با ما به اشتراک می ذارید.
  پیشنهاد می کنم که دیگران از وب سایت شما نهایت استفاده را ببرند.

  1. سلام علیکم مطلب سایت بسیار عالی و زیبا بود. از خانم قهرمانی بسیار متشکرم.
   من یک سوال فنی از شما داشتم چطور می تونم تو نظر سنجی از عکس پروفایل استفاده کنم؟؟

   مثل شما که نوشتید عسل یک

  2. سلام من در هنگام گفتگو از استرس زیاد لکنت زبان میگیرم و دقیق نمیدونم چی بگم و همیشه از اینکه با بقیه. ارتباط برقرار کنم میترسم به نظرتو چی کار کنم

   1. درود بر شما دو نکته وجود دارد اول اینکه از یک گفتار درمانگر کمک بگیرید دوم اینکه باید اعتماد به نفس تون افزایش بدین تا استرس تون کم بشه تا در نتیجه لکنت زبان نگیرید

    محصول زیر هم برای شما مفید است

    https://sokhanesabz.com/product/self-confidence-online/

 39. سلام خانم قهرمانی
  من اصالتا اهل شمال هستم و تو یه شرکت قطعه سازی در تهران مشغول به کارم تو واحد بازرگانی هستم
  خیلی دوست دارم رفتاری داشته باشم یا به طوری صحبت کنم که کوچکترین ایرادی تو گفتارم نداشته باشم و میخوام فن بیان محکم و قدرتمندی داشته باشم میشه کمکم کنین از وبسایت خوبتونم خیلی ممنون که اطلاعات مفیدی در اختیار کاربران قراردادین.منتظر خبرتون هستم
  ۰۹۳۸۳۱۷۴۷۱۰ از تهران

  1. سلام دوست عزیز ممنونم که سایت ما را انتخاب کردید و بهتون تبریک می گم که در پی رشد خودتان هستید و می خواهید به موفقیت دست پیدا کنید.
   پیشنهاد ما به شما دوره حضوری فن بیان و سخنرانی است که می توانید اطلاعات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید .

   http://sokhanesabz.com/?p=662

   1. سلام خانم قهرمان خسته نباشید حقیقتش خانم من نمیتونم در چه فضایی چجوری حرف بزنم و از چه لغاتی استفاده کنم و اصلا بلد نیستم حرف بزنم
    در کجا راجب چ موضوعی و چگونه حرف ب نم و جمله بندیم مشکل داره اگه میشه کمکم کنید مرسی از شما

    1. سلام و ادب واقعیت این مسئله رایج هست که با اموزش و تمرین قابل حل هست . دوره انلاین یا حضوری فن بیان وسخنوری بسیار کمک تون می کنه که بتونید در هر جمعی متناسب با ان جمع صحبت کنید پشت سر هم و روان

     برای هماهنگی شرکت در دوره ها با شماره زیر هماهنگ کنید
     ۰۹۳۹۵۵۹۹۱۸۲

     ۰۹۳۹۵۵۹۹۱۸۲https://sokhanesabz.com/emotional-intelligence-test/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آموزش فن بیان و سخنرانی سخن سبز
دریافت فایل صوتی
برای دریافت هدیه ویژه ایمیل خود را وارد کنید